wtorek, 5 sierpnia 2014

"Opowiadania na dobranoc"


Książeczka o której dziś napiszę nie należy wprawdzie do nas tylko do naszej Biblioteki Miejskiej ale spodobała się nam i muszę o niej wspomnieć :). Wyfrunęła ona spod skrzydeł Wydawnictwa Jedność a autorem jest Mario Sala Gallini.
Znajdziemy w niej 17 krótkich opowiadań a każda tak jak napisano na okładce "na 5 minut czytania". My z Dusią dozowałyśmy sobie tą przyjemność i czytałyśmy codziennie po 2 historyjki. A o czym one były? Ano np. o Wiewiórce ze strasznie długim ogonem, o gwiazdce Aurorze której znudziło się świecić w jednym miejscu, o przebiegłym świerszczu Amadeuszu czy o Bartusiu który dostał maszynę do wiązania sznurowadeł :). Jak sami widzicie bohaterowie opowiadań są nie do końca normalni a jednocześnie jakże ciekawi ;). 

Teksty same w sobie są bardzo zabawne, niekiedy trochę pouczające i przede wszystkim łatwe do zrozumienia przez Dziecko. Często mam w zwyczaju podpytywać Dusię o czym czytałam i tu o dziwo w skrócie opowiedziała każdą historyjkę . Do tego nie raz słuchając parsknęła śmiechem albo spojrzała na mnie ze zdziwieniem.

Jeśli chodzi o ilustracje to może nie są one jakieś nie wiadomo jakie ale bohaterowie (i to co ich otacza) zostali bardzo sympatycznie narysowani :)
Podsumowując, zdecydowanie polecam zarówno dla nieco młodszych Dzieci jak i dla starszaków. Jest ona idealna nie tylko do czytania przed snem :)

5 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo sympatycznie! Chętnie byśmy poczytali :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma ładne obrazki, musimy ją gdzieś znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wczoraj zerknełam to jest na allegro ;-)

   Usuń
 3. Wygląda zachęcająco. :) Z chęcią bym ją poczytała małej. Dzisiaj u mnie też o książce na dobranoc. :)

  OdpowiedzUsuń