piątek, 8 sierpnia 2014

Bóbr Billy na straży tamy

Całkiem niedawno w sieci sklepów Biedronka dostępne był różne mini gry za bodajże 17.99. Długo staliśmy i debatowaliśmy którą z nich wybrać aż w końcu zdecydowaliśmy się na tą z Bobrem Billym firmy Ravensburger.

W pudełku znajduje się podstawa do gry (to zielone), rzeczna kraina z tworzywa sztucznego składająca się z rzeki i skał, 1 drewniany bóbr, 37 kłód, 1 patyczek i 8 żetonów.


Jeśli chodzi o jakość tych elementów to myślę, że są one dość wytrzymałe i nieprędko zostaną uszkodzone.
A o co chodzi w tej grze?
Na początek należy poskładać to wszystko w całość...... a następnej w rzecznej krainie poukładać kłody i na samej górze postawić głównego bohatera czyli Bobra.
Potem zaczyna się zabawa... Każdy z graczy, po kolei,  korzystając z patyczka musi wypychać kłody z tamy. Jednakże jest zakaz strącania kłód leżących luźno w najwyższym rzędzie a jak wypadnie więcej niż jedna należy podzielić się tymi kłodami z pozostałymi graczami.


No i przede wszystkim trzeba uważać by tama nie rozwaliła się a wraz z nią nie spadł Bóbr, bo gdy komuś się to przytrafi, niestety musi oddać jednego ze swoich 2 żetonów (żyć) oraz wszystkie kłody jakie posiada (w takim przypadku dokłada się je do tamy, którą należy zbudować od początku). 


Gra kończy się wtedy gdy tylko jeden z graczy posiada co najmniej jeden żeton a wygrywa ten kto w tym momencie ma najwięcej kłód.

Powiem Wam szczerze, że nam gra bardzo przypadła do gustu... Jest przy tym trochę śmiechu a i czasem też "złości" gdy się ma dużo kłód a tu nagle, jeden nieprecyzyjny ruch... i tama rozwala się... Tak naprawdę do samego końca nie wiadomo kto wygra... A wiecie co mi się jeszcze w tej grze podoba? Ano to, że trzeba przy tym troszkę się skupić, pokombinować a wypychanie kłód jest też fajnym ćwiczeniem dla małych rączek :).

Według tego co jest na opakowaniu gra przeznaczona jest dla Dzieci od lat 4... Nie wiem jak nieco młodsze Pociechy będą sobie radzić ale Dusi idzie całkiem nieźle, raz mnie nawet ograła ;) 
Zdecydowanie polecam.

Tą mini wersje gry można kupić na pewno w Empiku za obecnie 21zł KLIK ale na rynku jest również dostępna bardzo podobną tylko w większych rozmiarach (ogólnie chodzi o to samo aczkolwiek zasady ciut się różnią). tylko tu ceny wahają się w granicach 50-60 zł KLIK


3 komentarze:

  1. coś w sam raz do Boberkowego World'u :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli chodzi o przedszkole to zdecydowanie lepsza będzie ta duża wersja :-)

      Usuń