piątek, 7 marca 2014

"Rysuj z nami"


Do zaprezentowania tej książeczki zbierałam się bardzo długo. Nabyliśmy ją w ubiegłym roku szkolnym a odpowiednie zdjęcia zrobione zostały już jakiś czas temu... no ale jakoś tak nie mogłam się zmobilizować. Dziś nadrabiam to.
Książeczkę tą zakupiliśmy w przedszkolu. Cena była niska, nie miałyśmy akurat w posiadaniu żadnej podobnej więc skusiłam się i była to bardzo dobra decyzja. Mamy ją do tej pory i Dusia co i rusz po nią sięga.
"Rysuj z nami" to zeszyt ćwiczeń grafomotorycznych. Jest w niej aż 64 stron a na każdej różnego rodzaju szlaczki. Począwszy od jakiś prostych linii, bo bardziej skomplikowane wzory a skoczywszy na rysunkach.
Zadaniem Dziecka jest odtworzenie szlaczków po kreseczkach. Dodatkowa zaletą tej książeczki jest to, że dołączona jest do niej tzw wkładka do pisania  oraz długopis z gąbeczką do ścierania. Dzięki temu każde ćwiczenie może zostać przerobione kilkukrotnie a gdy już będzie opanowane na perfekt wtedy można poprawić linie bezpośrednio na kartce a na koniec pokolorować rysuneczki.
Polecam tą książeczką dla wszystkich przedszkolaków  którzy mają przed sobą naukę pisania. Dziecko uzupełniając ją, ćwiczy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Jeśli Ktoś jest zainteresowany to najtaniej możecie zakupić ją chyba TUTAJ albo TUTAJ


1 komentarz:

  1. Moja często ćwiczy szlaczki po kreseczkach czy literki bądź cyferki:) Fajna sprawa przed pójściem do zerówki:)

    OdpowiedzUsuń