środa, 27 września 2017

Biblia dla Dzieci w innej formie

Jeden z tematów którego nie lubię poruszać w internecie jest... religia. Uważam, że to sprawa osobista czy ktoś chodzi czy wierzy itd. U mnie wprawdzie średnio z tym wszystkim (lecz rozpisywać się nie będę) ale jak wiecie Dusia w maju przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej i nie, nie tylko dlatego, że każdy szedł więc wypada aby i ona to uczyniła. Dziecko me ma chęci, interesuje się, nadal z własnej woli w klasie 4 uczęszcza na ten przedmiot (2 osoby np zrezygnowały) więc ja jako matka muszę/chce na ile umiem wspierać Ją. Najważniejsze oczywiście są rozmowy a potem np przypomnienie czasem, że może się o coś pomodlić, obejrzenie jakieś bajki czy przeczytanie książki tematycznej. Jeśli chodzi o to ostatnie to chyba podstawą jest Biblia... i to właśnie m.in ją postanowiliśmy Dusi sprezentować z okazji Komunii. Wybór był trudny, bo wiele Wydawnictw ma w ofercie wersje dla Dzieci ale w końcu znalazłam taką która pasowała mi zarówno wizualnie jak i pod względem treści. Natomiast jakieś dwa tygodnie później odkryłam, że z logo znanego Wam zapewne Kapitana Nauki również wyszła Biblia... lecz nie w formie księgi. No i ostatecznie w wakacje Dusia wzbogaciła się i w tą pozycje :)


W małym tekturowym pudełeczku znajdują się złapane bindą 54 karty. Taka forma wydania jest nam doskonale znana ponieważ mamy już w swoich zbiorach np rożne Quizy KLIK i nadal uważam, że jest to bardzo wygodne. Bez problemu można przeglądać daną pozycje zarówno w domowym zaciszu jak i np w podroży oraz nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca w szafce/w torebce.Natomiast jeśli chodzi o treść to Dzieci studiując książeczkę poznają najważniejsze opowieści, motywy oraz bohaterów zarówno ze Starego Testamentu jak i Nowego. Dowiedzą się jak powstała Biblia, jakie znaczenie symboliczne przypisuje się zwierzętom, dlaczego Noe otrzymał łaskę i przeżył potop, czym były plagi egipskie itd. Oczywiście nie brakuje też wzmianki o narodzeniu i śmierci Jezusa a ponadto można przeczytać również np o Kainie i Ablu, Abrahamie, Dawidzie i Goliacie, Samsonie czy Janie Chrzcicielu.


Opowieści opracowane zostały przez dr Pawła Czapczyka i są tak napisane, że Dzieci bez problemu zrozumieją. Pojawia się tu zarówno dbałość o odpowiedni dobór słownictwa jak również o to aby dany tekst był krótki lecz zawierał to co najważniejsze. 


Biblia dla Dzieci od Kapitana to jednak nie tylko same opowieści. Rzekłabym, że już standardowo, pojawiają się również zagadki... a raczej pytania dotyczące przeczytanego uprzednio tekstu :). Zarówno ja jak i Dusia bardzo lubimy tą część ponieważ nie ma samego tylko czytania i czytania lecz też ciekawe przerywniki. Poza urozmaiceniem stanowią one również świetną formę sprawdzenia i utrwalenia poznanej wiedzy..


Na sam koniec słówko jeszcze na temat ilustracje i zdjęć zawartych w tej Biblii, które idealnie wpasowują się w poszczególne opowiadania, nie są przesadzone i zdecydowanie stanowią taką kropeczkę nad "i". 

Także sami widzicie, że jest to naprawdę fajna wersja Biblii mimo, że zamiast księgi mamy tu formę kołonotatnika. Warto ją mieć w domu zarówno w ramach małego wprowadzenia jak i dodatek do takiej bardziej tradycyjnie. Idealna jako prezencik na Komunię albo niespodziankę bez okazji. A co do wieku... niby 7+ ale spokojnie i ciut młodsze Dzieci mogą stać się jej posiadaczami :)

Biblie dla Dzieci od Kapitana Nauki możecie kupić np TUTAJ albo... wziąć udział w szybkim KONKURSIE :D


Zasady :)

1. Miło mi będzie jeśli zostaniecie (no chyba, że już jesteście) fanami mojej strony na FB KLIK jak i również polubicie Sponsora ==> Kapitan Nauka.

2. Zadanie konkursowe jest mega proste bowiem należy odpowiedzieć tylko na pytanie: "Dlaczego to właśnie Ty chcesz wygrać dla swojego Dziecka taką Biblię?"

3. Odpowiedzi umieszczać możecie zarówno na blogu w komentarzu do tego wpisu (tylko nie anonimowo) jak również pod TYM postem na Facebooku.

4. Każdy może dodać tylko jedną odpowiedź a czas na to jest od dziś tzn 27 września do 4 października do godz 23.59.

5. Zwycięzca będzie tylko jeden i zostanie w ciągu 3 dni wybrany prze zemnie i ogłoszony w tym wpisie.
Wysyłka tylko na terenie Polski.

6. Mile widziane udostępnienia wpisu albo zaproszenia pod nim znajomych do wspólnej zabawy aczkolwiek nie jest to obowiązkowe ;).

7. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, wspierany ani administrowany przez serwis Facebook.Oświadczam również, że konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną formą przewidzianą w ustawie z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27, z późn. zm.).


DOPIESEK:

Konkurs wygrywa Monika Flok :)
Gratuluje :)

10 komentarzy:

 1. Ciekawa forma dla Biblii. Może byc b.dobrym.rozwiazaniem na jej lekturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zachęte, na mały wstęp albo krótkie przypomnienie idealna :-)

   Usuń
 2. Powiem ci, ze to fajny upominek na przykład jak kolega naszego dziecka idzie do komunii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się... I myślę, że nie tylko dla kolegi ale dla kogoś z rodziny jako dodatek również.

   Usuń
 3. Ciekawe, muszę się za tym rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa forma przedstawienia biblijnych postaci. Pewnie dzieci zrozumieją z takich kart więcej niż z tradycyjnych książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. W codziennym życiu, trudno czasem odpowiedzieć na nurtujące pytania naszych dzieci dotyczące Biblii. Taka Biblia pięknie zobrazowana i zarazem bardzo podręczna byłaby szybką ściągawką aby w pełni i w prosty sposób odpowiedzieć na ich pytania. Moje dzieci lubią przeglądać nawet obrazki, gdzie czasem więcej on mówi o sobie niż słowa. Biblia w naszym domu zawsze była i jest ważna, dlatego w takiej postaci na pewno dla dzieci byłoby łatwiej ją zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem osobą mocno wierzącą-nue zmuszam tylko proponuję czesto córci starszej np.przeczytanie jakiejs opowiesci biblijnej czy w formie pytań które ona mi zadaje opowiadamy sobie o Bogu.Odkąd zaczęła chodzić na religie widzę po niej ze bardzo lubi i dopytuje mnie często o różne rzeczy.Nie mam w domu Bibli dla najmłodszych dlatego tez bawię się z Wami.Bylaby ona dla nas odpowiedzią na wiele pytań córci.Moim zdaniem dziecko jeśli chce to trzeba w nim tą wiarę poszerzać.Pokazywać-bo czasem jak widzę u córci po obrazkach-bo to ją głównie ciekawi więcej zrozumie.Każdy powinien mieć w domu taką Biblię i pokazywac dziecku w co wierzymy .

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa publikacja. Fajna jest wielkość, podręczny format

  OdpowiedzUsuń