poniedziałek, 29 grudnia 2014

Tak się bawimy :)

Czas zapiernicza jak szalony... dopiero co była wiosna, lato, wakacje, rozpoczęcie szkoły, jesień... Za nami już święta i nastała zima... a już za 2 dni koniec tego roku... Teoretycznie jest to okres podsumowań... Ja jednak nie lubię ani tego ani wszelakiego robienia postanowień...
Mimo to, przeglądałam sobie dzisiaj archiwum bloga a że prowadzę go już około 1,5 roku to trochę się tu różnych wpisów nazbierało... Dokładnie 220...
Postanowiłam zrobić dziś małe przypomnienie niektórych rzeczy które tu prezentowałam... Narazie skupię się na rożnych zabawach itp które Dusi najbardziej spodobały się :)

1. KORECZKOWY SZAŁ


Choć koreczkami ostatnio bawimy się ciut rzadziej, to nadal mamy w szafce całą torbę... 
Ostatnio np. Dusia urządziła sklepik z rożnymi rodzajami napoi... Samo segregowanie ich na grupy zajeło jakieś 20 minut, plus zabawa - 30 min i na koniec 10 minutowe sprzątanie - czyli zajęcie na godzinę :)
Dodatkowo z koreczków zrobiłyśmy węża KLIK i Halloweenowe stworki KLIK

2. PIANKOWE UKŁADANKIWyobraźcie sobie, że nadal posiadamy wszystkie powycinane rok temu kształty widoczne na zdjęciach i są prawie nie zniszczone mimo, że niejednokrotnie je układałyśmy a dodatkowo średnio raz w miesiącu Dusia bawi się nimi podczas kąpieli.
Czyż to nie super i zarazem tani sposób na zabawę?

3. WALENTYNKOWE POSZUKIWANIA


Coś idealnego dla małych detektywów ale nie tylko... Pamiętam Dusi radość w trakcie tej zabawy i wielki entuzjazm przy każdym znalezionym fragmencie serduszka :)
I wcale nie nie trzeba tego robić tylko z okazji walentynek... każdy dzień będzie dobry na taką zabawę.

4. PODWÓRKOWE POSZUKIWANIA


Czyli coś podobnego jak wyżej ale tym razem bez mapki, więc Dusia musiała wykazywać się spostrzegawczością. No i przede wszystkim wyszłyśmy z tą zabawą na świeże powietrze.
Oj ile ja się tych karteczek ponaklejałam ;)

5. MOZAIKOWE ODWZOROWYWANIE


Zabawa odpowiednia może bardziej dla ciut młodszych Dzieci ale warto było poświęcić czas na wycinanie elementów, kratkowanie i malowanie.
Dusia z przyjemnością potem układała wzory :)

6. BUDOWLE Z EKO KLOCKÓW


Troszkę się zeszło zanim nazbierałyśmy odpowiednią ilość pudełeczek (zresztą nie tylko my wcinałyśmy jogurciki po który mamy opakowania) ale w końcu można było budowa a potem rozwalać... Kolejna rzecz która wciąga Dusię na godzinę :)

7. GRA W ROZMIARZE XL


Jak do tej pory razem z Dusią zrobiłyśmy 2 własne gry planszowe. Może nie ma w nich żadnego wielkiego wow ale wiecie jak to jest jak coś się zrobi samemu... zawsze jakaś satysfakcja pojawia się :).
Ostatnio to zaszalałyśmy i wszystko jest w dużych rozmiarach ;)

8. ZABAWIANKI

W CO SIĘ BAWIĆ W DOMU

Na koniec dwa posty bardziej opisowe. 
A w nich: cała masa pomysłów na zabawy ruchowe ogólnie w większym gronie ale my w Trójkę a czasem nawet tylko ja z Dusią też spokojnie tak się bawimy. Znajdzie się tam coś i na podwórko i w domku gdy np. nie dopisuje pogoda albo panuje choróbsko. Jest też kilka słownych potyczek no i pioseneczki do tańców wygibasów :).


Mam nadzieję, że podoba się Wam to co z Dusią robię i pokazuje tutaj. Miło mi, że jest grono osób, może niewielki, które zagląda tu regularnie ale dziękuje również tym którzy pojawią się sporadycznie.
Może Ktoś skorzysta z naszych pomysłów na zabawy i wykorzysta je w tym nadchodzącym Nowym Roku?
Pozdrawiamy serdecznie :)

3 komentarze:

 1. Pomyślnego Roku 2015 i nowych pomysłów twórczych w główkach :)
  Fajne te pomysły macie, nieraz papugujemy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech Wam się w 2015 nie przestaje chcieć!
  Udanej zabawy dziś i na kolejne 365 dni życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Dziewczyny i wzajemnie :-)

  OdpowiedzUsuń