poniedziałek, 14 lipca 2014

Mozaikowe odwzorowywanie

Ostatnio na blogu Kreatywni się nie nudzą zobaczyłam pewien pomysł na zabawę przy której Dziecko musi nieco ruszyć główką i tak mi się spodobał, że też coś takiego razem Dusią przygotowałam.

Na początku na tekturce narysowałam planszę z 49 polami o wymiarach 4/4 cm a potem z kolorowego bloku wspólnie z Dusią powycinałam kwadraciki o takich samych wymiarach. Postanowiłam jednak bardziej zaszaleć i powstało 60 kwadratów w 6 kolorach :)


Potem na nieco mniejszych, również pokratkowanych karteczkach namalowałam różne wzory (Dusia tez stworzyła dwa). Narazie powstało ich 12.


Gdy wszystko było gotowe można było przejść do zabawy. Zadanie polegało na tym by mozaikę z małego szablonu przenieść na dużą planszę :).

Zadanie z pozoru łatwe, ale nawet moja 6 latkach czasami musiała mocniej skupić się i pomyśleć... Niektóre wzory ułożyła bez problemu, innym musiała poświęcić nieco więcej czasu. Zabawa w mozaikowe odwzorowywanie bardzo Jej się spodobała i napewno za jakiś czas stworze nowe szablony... może nawet zrobię jeszcze większą planszę... Hmmm... Tak czy siak zachęcam Was do przyszykowania czegoś takiego dla swoich pociech :)

6 komentarzy:

 1. super! na pewno skorzystam z pomysłu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. extra! możliwości zabawy nieograniczone! podkradamy pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jej! Jak się cieszę, że Was zainspirowałam do wykonania tej gry :) super :) a jak jej dobrze szło :) mojej nieco oporniej idzie :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne to kwestia wieku, Dusia jest starsza o 2 lata :-)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń