wtorek, 23 września 2014

"Zwierzęta świata"

Tak sobie pomyślałam, że w ramach Projektu Przyroda pod lupą nie opisywałam jeszcze żadnej książki, więc dzisiaj będzie właśnie takowy wpis.
Pod lupę wzięłam "Zwierzęta Świata" wydawnictwa Olesiejuk.


W książce tej znajdziemy wzmianki aż o około 100 zwierzakach, zarówno tych bardziej znanych jak np. lew, hipopotam, osioł, kogut czy delfin jak również mniej popularnych np. okapi, palatuchy i piżmowół.
Informacje o każdym z nim są dość krótkie ale myślę, że zawierają najistotniejsze i najciekawsze rzeczy. Dusia gdy dostała tą książkę miała 4 lata więc taka dawka informacji była wtedy wystarczająca. Teraz gdy ma ponad 6, czuje lekki niedosyt ale w takiej sytuacji gdy jakiś zwierz zaciekawi ją bardziej, sięgamy po inne pozycje czy laptop.  

Litery są duże co może być ułatwieniem, dla Dzieci które zaczynają uczyć się czytać i będą miały ochotę samodzielnie sięgnąć po tą książkę. Młodsze Pociechy natomiast napewno będą zachwycać się pięknymi ilustracjami Francisca Arredondo.


Teraz kilka ciekawostek na które Dusia zwróciła szczególną uwagę:
- Słoń jest największym zwierzęciem lądowym ale nie najcięższym. Najwięcej ważą hipopotamy.
- Orki polując na foki uderzają w bloki lodowe, na których odpoczywają te zwierzęta, tak długo, aż foka straci równowagę i wpadnie do wody.
- Borsuki kiedy ryją korytarze pod ziemią, zamykają oczy i nozdrza, żeby nie wpadł do nich piach.
- Liście eukaliptusa którymi zajadają się koale są trujące dla wielu innych zwierząt.
- Kiwi jest ptakiem ale nie posiada skrzydeł.
- Oprócz niedźwiedzi polarnych i brunatnych istnieją również niedźwiedzie czarne.

Na koniec wspomnę oczywiście o cenie. Na okładce (dodam, że pięknej, twardej) znajduje się liczba 29.99. Jednak gdy zerkam teraz do internetu to książkę tą można kupić nawet za 14,99 KLIK

Ps. Tak jak już wspomniałam, wpis ten pojawił się tutaj z myślą o Projekcie przyroda pod lupą.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa pozycja. Moja Kingusia bardzo lubi wszelkie książeczki ze zwierzakami, a widzę, iż tutaj ilustracje są kolorowe i atrakcyjnie wyglądają w oczach dziecka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje zdecydowanie przyciągają uwagę :-)

    OdpowiedzUsuń