niedziela, 8 września 2013

Pierwsze klocki Lego

Wczoraj zakupiłam Dusi pierwsze klocki typu Lego. Teoretycznie są od 6 roku ale Dusia ma niewiele mniej, spodobały się Jej, mi też wydały się ciekawe, no więc nie było nad czym myślec.
Zakupione zostały w sklepie Pepco za 30zł. Zestaw koncertowy.


Odrazu po powrocie do domu, rozpakowałyśmy zawartość a tam: spora liczba kloczuszków (wiele małych elemencików), 4 ludziki, naklejki i mała instrukcja z propozycją konstrukcji krok po kroku.


Dusia od początku była zachwycona. Oczywiście zaczęła składać po swojemu. Na początku trochę Jej pomogłam (głównie w połączeniu pewnych elementów) a potem... 2 godziny Dziecka nie było. Jak już scena powstała, pobawiłyśmy się w koncert, po czym rozłożyłyśmy wszystko i Dusia budowała na nowo. Tak naprawdę spędziła przy tym pół dnia. 
Budowanie wymaga  dawki precyzji (więc ćwiczenia manualne zaliczone) i napewno wyobraźni (czyli mamy już 2 zalety).  No i co najważniejsza fajna zabawa przy tym.Dzisiaj od rano klocki na nowo poszły w ruch. Tak naprawdę scenę czy kącik dla DJ można zbudować na wiele sposobów, więc nie jest to na raz. U Nas dodatkowo przydał się zabawki z Kinder Jajek (bo co to za koncert bez publiczności).
Nie mam porównania z cenami innych klocków tego typu ale nie żałuję wydanych 30zł. Myślę, że jeszcze kilka dni, Duśka zawzięcie będzie układać a nawet jak się już potem trochę znudzi to nie raz jeszcze po nie sięgnie.7 komentarzy:

 1. Martynia ma zwykłe klocki lego, nie jakieś tematyczne, i również bardzo je lubi:) Ona najczęściej buduje stajnię dla koników bo w tych klockach są 4 konie a ona konie uwielbia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne tylko szkoda ze takie malutkie takie te klocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malutkich elementów jest faktycznie sporo w tym zestawie.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Bo to bardzo fajny sklep. Połowe ubranek mamy z Pepco - są tanie i jak dla mnie dobrej jakości.

   Usuń