piątek, 25 kwietnia 2014

Dumna mama

Chyba każda Mama tak ma, że od pierwszych dni życia swojego Dziecka często jest z niego dumna. Najpierw z pierwszego podnoszenia główki, siadania, słów, kroczków... Potem pojawiają się kolejne umiejętności, dziecko rośnie, coraz więcej potrafi... Idzie do szkoły... na studia, zakłada rodzinę... Ma 40 lat a taka Mama cały czas znajduje powody by być ze swej pociechy dumną.
Pisze o tym nie bez powodu. Dzisiaj dostałam w przedszkolu opinię od wychowawczyń na temat Dusia i jej gotowości do pójścia do szkoły. Uprzedzam, że pojawią się teraz same ochy i achy i jeśli Ktoś nie lubi z jakiś powodów czytać takich rzeczy to już teraz może kliknąć krzyżyk po prawo ;).

Cała opinia mieści się na 3 stronach i "muszę" zacytować choć fragmenty, no bo jak chwalić się to chwalić ;)
"Klaudia stosuje się do zasad... Planuje i organizuje zabawy, działa bezkonfliktowo. Interesuje się zajęciami...  Przelicza liczmany do 10 i więcej, działa na zbiorach, posługuje się liczebnikami porządkowymi. Prawidłowo rozpoznaje figury geometryczne, odróżnia stronę lewa od prawej, określa stosunki przestrzenne. Zna nazwy dni tygodni i pór roku... Lubi słuchać czytanych tekstów, rozumie ich treści... Dzieli zdania na wyrazy, wyrazy na sylaby. Interesuje się literami, rozpoznaje je i próbuje odwzorowywać... Nie ma problemów w odszukiwaniu różnic i podobieństw... Klaudia wykazuje się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, jest zwinna. Poza tym ma dobrze rozwiniętą koordynację wzrokowo -ruchową... Dobrze wycina proste i skomplikowane figury i kształty. Prawidłowo posługuje się przyborami szkolnymi... Jest samodzielna w czynnościach higieniczny i samoobsługowych... Obdarza uwagą innych, jest pomocna innym dzieciom i dorosłym... Dziewczynka jest uzdolniona plastycznie. Posiada rozwiniętą wyobraźnię. Tworzy bardzo ciekawe prace - przemyślane, estetyczne i kolorowe. Lubi zabawy tematyczne z koleżankami, przybiera w nich określone role... Klaudia jest dzieckiem radosnym, bardzo sympatycznym i miłym. Podczas zajęć przejawia zaciekawienie i aktywność. Wypowiedzi dziecka są przemyślane, rozwinięte, prawidłowo konstruowane... Przejawia także zainteresowanie muzyką i śpiewem."

I jak tu nie być dumnym z Niej :D. W opinii nie pojawiło się ani jedno złe spostrzeżenie. W prawdzie nie musiałam mieć tego wszystkiego na piśmie, bo doskonale wiem jaką mam mądrą i zdolną córeczkę, ale jakoś tak miło mi się zrobiło i wzruszyłam się ;).
Napewno wielkie ukłony należą się wychowawczyniom przedszkolnym, dzięki którym m.in ta opinia jest taka a nie inna, ale tak trochę nieskromnie pisząc to myślę, że też miałam w tym udział. ;). Nie jestem doskonała mamą, czasem też popełniam błędy wychowawcze itd... ale widzę, że wszystkie działania jakie podejmowałam/podejmuję tzn. organizowanie różnych zajęć, wspólne kreatywne tworzenie, poświęcanie czasu i na wygłupy i na naukę poprzez zabawę, cały czas owocują.

Żeby nie było jednak tak słodko, to Dusia jednak tak jak chyba każde Dziecko czasem pokazuje różki i swoje humorki, nie zawsze słucha, łobuzuje. Niektóre rzeczy trochę inaczej wyglądają też w przedszkolu a inaczej w domu np "po skończonej zabawie, odkłada zabawki na swoje miejsca... Potrafi skupić się na jednej czynności i doprowadza ją do końca" ;). Ale to nic... Nad tym wszystkim też pracujemy... ;)

Tak czy siak duma mnie rozpiera nieustannie od prawie 6 lat :D.

4 komentarze:

 1. Gratulacje dla mamy za wychowanie tak grzecznej dziewczynki :)
  Chcialabym kuedys otrzymac podobna opinie

  OdpowiedzUsuń
 2. No no no, super!!! Faktycznie, jest powód do dumy. Pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I bardzo dobrze że Cię rozpiera bo masz być z czego dumna :) Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń