czwartek, 24 października 2013

Będzie, będzie się działo...

Zaczynam od chwalenia się. O tym, że Dusia pamięć do wierszyków i piosenek świetną ma, pisałam niedawno KLIK. W weekend nauczyła się kolejnego... Oczywiście w przedszkolu pochwaliła się i wyrecytowała Ciociom. No i została po tym wybrana do uczestnictwa w konkursie. Z każdej grupy będą po 2 osoby. Piosenkę do nauki dostałam wczoraj. Generalnie wydaje się prosta, więc z tekstem raczej nie będzie problemu. Bardziej obawiam się, jak pójdzie Dusi śpiewanie pod samą linię melodyczną, no ale zobaczymy. Eliminacje przedszkolne będą w pierwszej połowie listopada, przejdzie Trójka Dzieci które potem 29 będą występować w MDK-u. Jeśli dobrze zrozumiałam to udział biorą tylko 5-latki więc będzie 8 osób. Może się uda... :) Bynajmniej i tak dumna jestem, że talent Dziecka doceniony został :)

Za to w najbliższy wtorek czeka Nas pasowanie na Przedszkolaka. Jakoś tak późno chyba... Myślałam, że w uroczystości biorą udział tylko Dzieci które pierwszy rok chodzą ale jednak byłam w błędzie, bo Dusia też będzie pasowana na starszaka. Nie ukrywam, że czuję lekkie podekscytowanie, bo w tamtym roku ominęła nas ta imprezka gdyż Duśka zaczęła chodzić do przedszkola dopiero od połowy października, akurat tydzień po pasowaniu.

Po za tym wszystko w porządku. Póki co opuszczone mamy tylko 2 dni. Teraz niby trochę katarek też jest ale narazie chodzi. Sprawuje się dobrze, z jedzeniem też nie najgorzej, nadal ulubionym kolegą jest Filipek. Tak swoją drogą to chyba naprawdę bardzo się lubią, bo obecnie Filipek nie chodzi bo chory i wczoraj ponoć mama dzwoniła do wychowawczyni i Filipek kazał pozdrowić Duśkę ;).

Powróciły też w końcu zajęcia dodatkowe: angielski i rytmika. Te pierwsze wiem, że w tym roku prowadzi jakiś Wujek, czyli zatrudnili Kogoś z zewnątrz. Nie mam pojęcia jak ten problem został rozwiązany, kto to finansuje itd ale ważne że udało się to zorganizować. Nie ma jednak narazie tańca a chciałam zapisać Duśkę. W ubiegłym roku były to zajęcia płatne (bodajże 20zł miesięcznie). Może z czasem też powrócą.

Z przedszkolnych wieści to chyba tyle... Pozdrawiamy :)
 


3 komentarze:

  1. U nas nie wiem czy bedzie pasowanie, w ubiegłym roku miały tylko 4 latki, czyli mój 3 latek nie. A w tym roku cicho na ten temat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic dziwnego, że jesteś dumna:) I powodzenia dla Klaudii:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nadrabiam zaległości czytelniczo - komentatorskie. Gratuluję docenienia talentu córci i trzymam kciuki za wtorkowe pasowanie!

    OdpowiedzUsuń