piątek, 20 września 2013

Dla Dzieci w sieci. cz1

Jestem Mamą która wychodzi z założenia, że jeśli Dziecko chętnie i często przebywa na świeżym powietrzu, lubi bawić się w rożne rzeczy w domu czy też tworzyć jakieś kreatywne prace, może czasem posiedzieć sobie przy laptopie i np. pograć. Ważne żeby to wszystko było pod kontrolą Rodzica i ograniczonem limitem czasowym.
Dziś chciałam polecić Wam fajne i ciekawe stronki internetowe dla Dzieci na które gdzieś tam kiedyś natrafiłam i od czasu do czasu zaglądamy z Córcią na nie.

1.http://www.buliba.pl/
Przewodnikiem po tej stronce jest dosyć sympatyczny Miś Bu. Jego piosenki znamy już od dawna ale w to miejsce trafiłyśmy, w sumie przez przypadek, dopiero przedwczoraj. Mamy tu do wyboru kilka kategorii: gry na spostrzegawczość, gry edukacyjne, gry twórcze, segregowanie przedmiotów, piosenki i zabawy muzyczne, znajdź różnice, gry zręcznościowe, niespodzianki, gry ekologiczne.

Jak do tej pory przerobiłam z Dusią 2 części.
1. Piosenki i zabawy muzyczne. Po samej nazwie można domyśleć się co znajduje się tutaj. Jest kilka piosenek Misia Bu, w tym dwie bardzo fajne, przy których Dziecko musi pokazywać KLIK. Oprócz tego jest też kilka muzycznych, łatwych gierek, które Dusi bardzo spodobały się np. kierowanie orkiestrą, czy tworzenie melodii a nawet mogła  sama zagrać "wlazł kotek na płotek" i nie tylko.
2. Gry twórcze. Tutaj natomiast mamy do wyboru różne malowanki, tworzenie rysunków przy użyciu stempelków jak również można zrobić bałwana, ludzika z kasztanów czy upiec pierniczki albo zrobić pranie. Ta częśc również przypadła Córci do gustu.

W zakładce: niespodzianki znajdują się coś co można wydrukować: malowanki, zaproszenia, szablony i bileciki.
Resztę kategorii póki co przejrzałam tylko tak z grubsza ale jestem pewna, że tam też jest dużo fajnych gierek i nie tylko.

2. http://www.kulturalnyplaczabaw.pl/
Ta stronka jest tak naprawdę zbiorem rzeczy z różnych miejsc poukładanych w jednym miejscu."Spis treści" przedstawia się następująco:
1. Film i teatr:
- filmy (znajdziecie tutaj kilka bajek ze Studia Miniatur Filmowych typu: Pomysłowy Dobromir, Koziołek matołek itd oraz zwiastuny)
-przedstawienia (ta cześć bardzo mi się spodobała. W prawdziwym teatrze z Duśką jeszcze nie byłam a teatrzyki które ogląda w przedszkolu bardzo Jej się podobają więc tutaj mamy 14 przedstawień do obejrzenia)

2. Bajki:
-bajki do słuchania (Nie wiem czy Wasze Pociechy lubią słuchowiska ale moja Córcia tak, więc czasem włączam jej coś m.in stąd. Są tu wiersze, fragmenty jakiś opowiadań, książek. Nagrania są stosunkowo krótkie więc Dziecko nie powinno się znudzić w trakcie)
-bajki do czytania

3. Muzyka i piosenki:
-piosenki (to też coś w sam raz dla Duśki, bo piosenki uwielbia. Wprawdzie z dostępnych tutaj tylko kilka przypadło Jej do gustu ale może Waszym Dzieciaczkom spodobają się)
-muzyka ( muzyka klasyczna? Czemu nie... pojawia się tu fragment utworu Mozarta, Beethovena itd.)
-teksty

4. Gry i zabawy:
-puzzle (Córcia uwielbia puzzle, zarówno takie prawdziwe jak i wirtualne. Do wyboru jest to 10 obrazków, przy każdym 3 poziomy trudności)
-gry (kilka malowanek, memory, jakieś łatwe ubieranki, znajdź różnice oraz inne proste gierki pochodzące np. z Bazgroszytu czyLulek.tv)

5. Zajęcia plastyczne:
- kolorowanki (rożne malowanki do wydrukowania)
-jak to zrobic (propozycje na prace plastyczne i nie tylko)
- muzea i galerię (propozycje kilku ciekawych miejsc w Polsce do odwiedzenia)

Jeśli postanowicie na dłużej zatrzymać się na tej stronie to doradzam odrazu zarejestrować się, ponieważ w trakcie przeglądania zacznie pojawiać się komunikat, że materiał dostępny po zalogowaniu. Rejestracja jest szybka i oczywiście bezpłatna.

3.http://kubus.pl/
Soczki Kubusia chyba zna każdy a stronkę tego Misia? My tu zaglądamy głównie po to, żeby posłuchać Kubusiowego radia gdzie praktycznie non stop lecą piosenki dla Dzieci.
Dodatkowo są też jakieś gry, aplikacje mobilne, informacje o produktach, można odwiedzić krainę Kubusia albo zobaczyć aktualności o konkursach itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz