sobota, 13 lipca 2013

Piaskowy rysunek

Czym są piaskowe rysunki? To kreatywna zabawa plastyczna polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku,  którym posypuje się poszczególne, lepkie powierzchnie obrazka, tworząc w ten sposób wspaniałe, kolorowe dzieło sztuki.

W zakupionym zestawie znajdują się różne kolorowe piaski i plansza z rysunkiem. W sklepach można znaleźć różnorodne wzory. Przeznaczone jest to dla Dzieci powyżej 5 lat. Cena około 30zł (ale oczywiście są tańsze i droższe).

Kupiliśmy Dusi coś takiego w ramach prezentu od Zajączka Wielkanocnego. Dokładnie taki zestaw jak na zdjęciu poniżej

 
Córcia na początku bez większego entuzjazmu zabrała się za tworzenie rysunku ale gdy wykleiła kilka pierwszych elementów i zrozumiała jak to trzeba robić odrazu zmieniła nastawienie i z chęcią pracowała nad tym. W tym zestawie poszczególne fragmenty są ponumerowane i jest mała rozpiska jaki kolor pod daną cyferką, ale Dusia i tak robiła jak jej się podobało. Tak naprawdę godzinka-półtora i dzieło stworzone a efekt super. Szkoda trochę, że była tylko jedna plansza do wyklejania, tym bardziej, że zostało Nam sporo piasku. No ale... Zostawiłyśmy go i kiedyś wykorzystamy np. do ozdabiania jakiś laurek itp.


Warto rysunek rozłożyć np. na jakiejś tacy po na pewno trochę porozsypuje się wokół, zresztą po wyklejeniu danego fragmentu nadmiar też trzeba zsypać. 
 Tylko musicie uważać, bo łatwo z danego elementu oderwać papierek razem z klejem. U Nas niestety w kilku miejscach tak się zrobiło Dusi, więc najlepiej jak Rodzic pomoże w tej czynności. A to już gotowy rysunek  :)


 Zalety:
-Pobudza wyobraźnię dziecka.
- Poprawia koordynację ruchową.
- Uczy kreatywnego zastosowania kolorów.
- Dziecko tworzy własne niepowtarzalne dzieło sztuki.


Myślę, że jeszcze kiedyś kupimy Dusi coś takiego.


1 komentarz:

  1. SUPER! przyznma się bez bicia że nie wiedziałam że coś takiego istnieje i mysle że warto zainwestować :)

    OdpowiedzUsuń