wtorek, 30 lipca 2013

"Miś Pako"
"Miś Pako" Vaclav Suplata wydawnictwo: Dom Wydawniczy Bellona

W książeczce tej znajdują się 3 opowiadanka ("Miś Pako alpinistą", "Latem w ogrodzie jest zawsze dużo roboty", Nad morzem można się dużo nauczyć" ) których bohaterem jest sympatyczny, lubiący zabawę i przebywanie na świeżym powietrzu Miś. Pako oczywiście uwielbia również towarzystwo swoich znajomych: biedronki, mewy, dżdżownicy itd. 
Oprócz historyjek praktycznie na każdej stronie znajduje się pytanie-zagadka dla Dziecka adekwatna to danego opowiadania. Dlatego tak mi się spodobała ta książeczka. Dusia też bardziej była zaciekawiona pytaniami niż pozostałą treścią.

W pierwszej części pojawiają się np takie pytania: 
W jakich butach chodzi się na wycieczkę i dlaczego? (klapki, szpilki, adidasy, kapcie, ciężkie buty, gumowce, sandały)
Która lina ma największą pętlę (i tu są narysowane różne liny do wyboru)
Które z tych zwierząt ma rogi na głowie? (koza, owca, koń, motyl, baran, krokodyl, ryba, jeż, byk, daniel)

W drugiej:
Czy wiesz gdzie chowają się kwiaty zimą? (w nasionach, szyszkach, szafie, spiżarni)
Taczki mają kółka. Czy wisz, które środki transportu mają kółka? (samochód, autobus, łódź, pociąg, rower, tricykl, tramwaj, trolejbus)

W Trzeciej:
Które z wymienionych rzeczy potrzebne są nad morze? (koc, koło ratunkowe, kwiatek w doniczce, kapelusz, łóżko z poduszką, ręcznik)
Wymień wszystkie zwierzęta morskie jakie znasz.
Ile kokardek ma latawiec na ogonie? Jakiego są koloru (to oczywiście jest odpowiedni rysunek do pytania)

Pytań-zagadek oczywiście jest o wiele więcej. Polecam tą książeczkę, bo oprócz posłuchania fajnych opowiadanek Dziecko troszkę musi ruszyć główką a Rodzic ma okazję porozmawiać ze swoją Pociechą o pracy w ogródku, wytłumaczyć to i owo, pokazać np zwierzątka które pojawiają się w pytaniach a Dziecko nie zna itd.


1 komentarz:

  1. Podoba mi się tematyka tej książki, uczy, jak przygotować się na wycieczkę. Nie czytałam jej, bo trochę już za duża jestem, ale zawsze chwalę takie mądre wydania. :-)

    OdpowiedzUsuń