poniedziałek, 7 października 2013

Wyklejanki

Metoda na tworzenie prac w ten sposób jest stara jak świat. Sama nie raz w szkole tak wyklejałam a i Dusia w przedszkolu już tak "pracowała". Wydzieranie stwarza warunki do motorycznego ćwiczenia rąk, a przede wszystkim mięśni palców. My w weekend zrobiłyśmy dwa rysunki, dwoma technikami :).

1. Wydzieranka, wyklejanka z kolorowego papieru.
Żeby było adekwatnie do pory roku odrysowałam duży liść z winogronu. Potem Dusia wybrała odpowiednie kolory i zabrała się do klejenia. Pracę wykonała dosyć precyzyjnie i szybko :)2. Wyklejanka kuleczkami z bibuły. 
Tym razem dla odmiany powstał wazon z kwiatkami. Zaczęłyśmy od robienia kuleczek... z zasadzie to głównie ja robiłam a Dusia przyklejała. Myślałam, że w połowie znudzi się Jej ale jednak nie. Bardzo mi się podoba jak zrobiła wazon :)

Prace odrazu powędrowy do Dusiowej galerii którą ma na drzwiach od swojego pokoju.


6 komentarzy:

 1. Piękne te Wasze wydzieranki i wyklejanki.
  A jeśli chodzi o drukowanie i laminowanie. U nas też drukarka padła - korzystaliśmy z usług punktu ksero :), a co do laminowania to zamiast tego można w koszulkę foliową włożyć. Odrobinę mniej trwałe będzie, ale efekt podobny. Pozdrawiam i miłego wieczora życzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za podpowiedzi... nie pomyślałam o koszulkach... :)

   Usuń
 2. Śliczne prace:) Ja w szkole bardzo lubiłam tego typu prace robić, w przedszkolu też takie robiliśmy, ale bardziej pamiętam podstawówkę niż przedszkole:) Muszę Martynkę nakłonić do takich prac. Dzisiaj zrobiła wiatraczek;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja do przedszkola nie chodziłam, z zerówki prawie nic nie pamiętam, dopiero właśnie z podstawówki :) Z czego ten wiatraczek był?

   Usuń