czwartek, 29 sierpnia 2013

Pożegnanie z Dobranocką

Kończą się wakacje, jesień już od jakiegoś czasu czuć w powietrzu a w tv trąbią o powrocie większości programów i seriali. Niestety wraz z nadejściem września, coś również zniknie.
O tym, że Dobranocka ma zniknąć na zawsze, słyszałam już jakiś czas temu. Wczoraj rzuciła mi się w oczy informacja, że ma to się stać 2 września, czyli za kilka dni. Nie wiem jak Wasze Pociechy ale moja Dusia wieczorynkę oglądała praktycznie codziennie. Był to stały element wieczoru, w czasie roku szkolnego był wyznacznikiem, że po tej bajce nadchodzi czas na szykowanie się do spania itd.
Dobranocka była za moich czasów, moi rodzice jak byli dziećmi też oglądali a teraz co... ma zniknąć... bo za słaba oglądalność, bo według statystyk 30% widzów to emeryci, bo coś tam. Wiem, że czasy zmieniły się bo są kanały na których bajki lecą całe dnie, w internecie można znaleźć ich całą masę albo kupić na dvd. Moja Duśka też np wieczorem ogląda bajki na TVS ("Reksio" i "Bolek i Lolek" głównie) ale zawsze robiła przerwę na Dobranockę. Wprawdzie już dawno miałam uwagi co do jej formy, bo raz: nie jest tak jak dawniej, że trwała od 19 do 19.30 tylko 10-15 minut, dwa: ostatnio zdarzało się, że w ciągu tygodnia była taka sama bajka ale była... Nawet ostatnio puszczają "Kulfona i Monikę" i "Miś Uszatek" też czasem jest.
Nie wiem, może ja jestem zbyt sentymentalna poprostu i tak to odbieram...
Wczoraj poinformowaliśmy Duśkę, że za kilka dni już nie będzie co wieczór oglądać Dobranocki. Na początku popatrzyła na Nas a potem ze zdziwioną, smutną miną zapytała dlaczego?. Zapewne za jakiś czas wogóle zapomni, że coś takiego było ale coś czuję, że na początku chociażby ze zwykłego przyzwyczajenia będzie dopominać się o Dobranockę.
Jakoś tak nie podoba mi się to i już...Przy okazji wyczytałam również, że TVP chce wystartować z nowym kanałem dla Dzieci i że miało to pokryć się ze zniknięciem z anteny Dobranocki. Jak widać mają jednak mały poślizg, bo nowy kanał ma ruszyć dopiero 2014r.

14 komentarzy:

 1. Nie znoszę Uszatka, a okazuje się że mój syn kocha zarówno Uszatka, jak i Bolka i Lolka, o Kocie Filemonie nie wspomnę ale ten to na Mini Mini leci. Żal wieczorynki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja tak samo uwielbia te wszystkie starsze bajki: "Krecika", "Smerfy", "Kota Filemona" oczywiście też i wiele innych

   Usuń
 2. Mnie również nie podoba się pomysł zdjęcia Dobranocki z ekranów Tv ; /


  +zapraszam na candy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie wyczytałam gdzieś, że Dobranocka ma być przeniesiona na TVP Kultura. Zobaczymy.
   Ps. candy już widziałam, wieczorem zrobię wszystko co trzeba ;)

   Usuń
 3. ciekawa jestem tego kanalu bo dobranocka ostatnio porazka. nie wiadomo o której sie zacznie, 5 minut i juz po

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod tym względem dobranocka zdecydowanie zepsuła się :/

   Usuń
  2. Haha - zespuła - kiedyś tak było i nikt nie narzekał:) ...to były czasy...:)..ale wiem, o czym mówicie - czasy się zmieniły, pełno kanałów tematycznych i pewnie stwierdili, że oglądalności nie mają...swoją drogą - zawsze jestem ciekawa jak oni tę oglądalność mierzą - jeśli tak jak robią ankiety - to wiadomo- pic na wodę fotomonta:) ...byle "góra" była zadowolona:)

   Usuń
 4. No szkoda, że ma zniknąć dobranocka. Ja za dzieciaka codziennie oglądałam, a już najbardziej doczekać się nie mogłam Muminków w środy:) Martynia nie oglądała dobranocek chyba nigdy, a jak już to kilka razy bo nawet nie pamiętam. Mamy dekoder Cyfrowego Polsatu i na nim bajeczki ogląda, ma wyznaczony czas na nie. No ale pamiętajmy, że nie każdy posiada dekodery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My np. mamy telewizje z Orange. Tam jest tylko Nickelodeon na którym tak naprawdę z godzinę rano i popołudniu są fajne bajki które Dusia może oglądać.

   Usuń
 5. Ja też jako dziecko oglądałam, tym bardziej, że nie było wtedy tych wszystkich programów gdzie całą dobę bajki lecą... Pamiętam jak to było kiedy leciał Reksio, Bolek i Lolek, Smerfy czy Muminki. Ale i tak zawsze wyczekiwałam niedzieli bo wtedy puszczali bardziej "nowoczesne" bajki takie jak np Kaczor Donald czy Myszka Miki ;)
  Nikodem co prawda dobranocki nie ogląda, ale i tak jest mi jej żal... Tyle lat już istnieje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam właśnie, że "za naszych czasów" w niedzielę był Kaczor Donald. Albo przez jakiś czas w sobotę "Tabaluga" i lubiłam tą bajkę.

   Usuń
 6. My Dobranocki oglądamy tylko w weekendy, wtedy są ukochane przez Domi Smerfy i Myszka Miki. Ale tak samo mi żal, że już ich nie będzie, bo mam do nich sentyment.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ufff... widzę, że nie ja jedna jestem taka sentymentalna ;)

   Usuń
 7. O, a ja nie w temacie. Nawet nie wiedziałam, że ma się to zmienić. Moje dziecko nigdy chyba nie oglądało Dobranocki :P Ale szkoda, mam do tych bajek sentyment :)

  OdpowiedzUsuń