niedziela, 20 grudnia 2015

Nasze Świąteczne drzewko

Cóż, "wymyśliłam" sobie Projekt Choinka, zorganizowałam drugą edycję więc chcąc nie chcąc wypada, żebym i ja sama pokazała nasze drzewko.


Na ogół choinkę ubieramy dzień przed Wigilią ale w tym roku jednak chciałam zrobić to wcześniej ponieważ na całe Święta wyjeżdżamy a dla mnie osobiście to drzewko po Bożym Narodzeniu traci już trochę swojej magii. Czekałam z tym jednak na mojego Lubego, bowiem zawsze robimy to wspólnie. No i nie ma co ukrywać, że potrzebny był chłop który świereczka do domu przytarga :P Trzeci rok z rzędu postawiliśmy na żywe drzewko z tą jednak małą różnicą, że poprzednio wycinaliśmy je z naszego małego lasku a teraz musieliśmy kupić ;) A wczoraj popołudniu zabraliśmy się rodzinnie w końcu za ozdabianie.
Na naszym drzewku jak to u nas bywa pojawiło się wszystkiego po trochu:
-kilka zeszłorocznych ozdób stworzonych przeze mnie i Dusię


- nitkowe bombeczki, które robiłam po raz pierwszy i choć nie są idealne to mi się podobają ;)


- gipsowe figurki pomalowane przez Dusię


- a do tego trochę szydełkowych ozdób podarowanych przez byłą Teściową, dużo różniastych bombek i ozdób, łańcuchy itd....I wiecie co? Z jednej strony "marzy" mi się jakaś taka pięknie przystrojona choineczka, z wielkimi bombami albo w konkretnym stylu jak widuje np w sklepach a z drugiej... czy ona była by wtedy taka naprawdę nasza? Może kiedyś taką sobie sprawię ale... za kilka lat, jak Dusia podrośnie... Teraz  robimy wspólnie ozdoby, Ona angażuje się w ubieranie, wieszamy to co mamy i choć powstaje wielki misz masz jak na straganie to i tak jest fajnie :D... A świąteczne drzewko najpiękniej wygląda już po zmroku, gdy pokój rozświetlają tylko lampki na nim zawieszone... Jest magia...Wy już ubraliście drzewka? Żywe, sztuczne?
Jeśli tak to koniecznie zróbcie im sesję zdjęciowa i wrzućcie na bloga w ramach przyłączenia się do Projektu Choinka :)

8 komentarzy:

 1. O ja! Żywa choinka - marzy mi się w tym roku, ale czy uda się to marzenie zrealizować ;) Co roku mamy sztuczną, ale pamiętam ten klimat i zapach świerku z dzieciństwa ... wspomnienia mmmm ;) piękne to Wasze drzewko i Wy również :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie natomiast w dzieciństwie było różnie, bo u rodziców stała zawsze duża sztuczna a w moim pokoiku mała żywa na ogół. Potem gdy byłam już "na swoim" miała małą sztuczną przez kilka lat natomiast teraz 3 rok z rzędu mamy dużą żywą ;-)

   Usuń
 2. piękne drzewko i Wasza gromadka!
  radosny misz-masz to cecha charakterystyczna także naszego drzewka - takie pamiętam z mojego domu i takie - pełne niedoskonałych ozdób, wykonanych samodzielnie, albo wiążących się z sentymentalnymi wspomnieniami, stroi ze mną co roku Janek
  drzewko "idealne" - zawsze wysokie, gęste i symetryczne, w jednej gamie kolorystycznej i pełne dużych szklanych bombek jest za to zawsze u jego dziadków ze strony taty - mam nadzieję, że będzie umiał docenić oba style :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna, żywa i jaka dużaaaaaa :) Cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. mam słabość do szydełkowych robótek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna, czuć magię świąt :) Szydełkowe aniołki rządzą - piękne. Sama je wykonałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam drygu do takich rzeczy ;-) Dusia od babci dostała.

   Usuń
 6. Piękna choinka. My właśnie choinkę ubieramy dzień przed Wigilią :)
  pozdrawiam świątecznie

  OdpowiedzUsuń