środa, 27 czerwca 2018

Wiosna 2018 w obiektywie

Dopiero co szykowałam foto podsumowanie zimy a tu już kolejne 3 miesiące zleciały. Wprawdzie już dawno temu stwierdziłam, że czas zapitala jak szalony ale odkąd po przerwie wróciłam do pracy to dni jeszcze bardziej przeciekają mi przez palce... Skupmy się jednak na porach roku... Kolejny raz napisać muszę, że wszystko jakoś tak na opak jest... Mało zimy w zimie, gdy w kalendarzu pokazuje się 21 marca to na dworze sypie śnieg, potem nastaje jesień, na początku czerwca upał niczym w lato tyle, że jak ono nastaje to znowu zimno i deszczowo. Ech... 
Jaka by jednak aura nie panowała to niby nadal odróżniamy 4 pory więc dziś podsumowanie wiosny :)
Standardowo po naszemu, zwyczajnie, jakościowo średnio i poplątanie ;) 

Zima to Boże Narodzenia a wiosna... oczywiście Wielkanoc... taka spokojna i bardzo rodzinna :)

W tamtym roku na początku maja był wielki dzień pt. Pierwsza Komunia Święta a teraz przyszła pora na rocznice. Znowu mogłam zobaczyć Dusię w sukni w której wygląda mego uroczo... Skromnie, w 5 osobowym gronie (Chrzestny i Chrzestna nie mogli się stawić). Wprawdzie me Dziecko nie przyjęło komunii wraz z innymi w procesji bo zasłabła i musiała wyjść ale potem było już ok... lody, obiad, spacer, zabawa, małe prezenty, ognisko :)

sobota, 16 czerwca 2018

Stajnia

Jak wiecie Dusia kocha konie. W ubiegłe wakacje była na półkolonii w stajni, potem rozpoczęła w miarę regularne jazdy, robi postępy, aktualnie jeździć już całkowicie sama, w pokoju tu i ówdzie końskie akcenty no i oczywiście zabawki... Znacie markę Schleich? Bo ja doskonale... Wszelakie figurki itd od nich są dość drogie ale cóż poradzić na to, że najbardziej skradły serce memu Dziecku. Nie ukrywam, że nie stać nas na zakup wszystkich tych cudeniek ale kolekcja pomalutku rośnie... a to my jakiegoś konika czy mniejszy zestaw z różnych okazji kupimy a to Dusia na coś nazbiera. Teraz najbardziej chyba "choruje" na dużą stajnie lecz ta cena... Może marzenie w końcu się spełni lecz póki co konie i tak muszą gdzieś mieszkać. 

W postach z serii "Dusia sama tworzy" pokazywałam Wam stajnie stworzone przez me Dziecko z kartonu. Uwielbia kleić i często spędza tak czas. Och... w sumie to już chyba z 8 powstało. Niektóre ulegają lekkiemu zniszczeniu i są wymieniane, inne poprostu nudzą i trzeba przerobić. Zazwyczaj nie mają wielkich rozmiarów, bo mieszczą w sobie 4-5 koniki a że ich ilość rośnie to i "domków" kilka musi stać. Ostatnio jednak pomyślałam, że może by tak zamiast np 3 małych stajenek powstała jedna duża, która pomieści wszystkie te ulubione figurki? Dusi pomysł przypadł do gustu więc odrazu zabrałyśmy się do pracy.

Tak naprawdę użyłyśmy głównie tylko kartonów, kleju na gorąco, farb i kolorowego bloku.
Mój udział w tworzeniu polegał na przycięciu kartonu, wycięciu drzwi i okienka oraz pomocy przy malowaniu. Resztę wykonywała pani architekt i budowlaniec zarazem, czyli największa fanka koni w naszym domu ;)
Nie będę opisywała poszczególnych etapów prac, bo tak naprawdę nie ma czego tłumaczyć a to i owo zobaczyć możecie na zdjęciach :)

wtorek, 5 czerwca 2018

Wyniki konkursu "Urodziny w siodle"

Hej. Dziś przychodzę do Was z czymś na co zapewne czekają wszystkie osoby, które brały udział w naszym ostatnim konkursie :). Zanim jednak podam wyniki, kilka małych spraw.

Przede wszystkim dziękuję za wspólną zabawę. Temat był urodzinowo - koński a interpretacja dowolna no i nie zawiedliście nas... Pojawiły się kartki, rysunki, scenografie, prawdziwe kucyki itd. :). Dusia z miłą chęcią oglądała nowe zgłoszenia a w Jej imieniu dziękuję również 4 Paniom, które coś do Niej wysłały :D

W sumie pojawiło się 21 zgłoszeń... niestety nagród mamy tylko 16... kalkulacja więc prosta... 5 Osób niestety nic nie otrzyma. Próbowałam na szybko pozyskać jeszcze jakieś fanty ale nie udało się :(. Przykro mi ale musicie mi to wybaczyć :(. Tak czy siak wielkie podziękowania dla wspaniałych Sponsorów.

Zwycięskie zgłoszenia wybierałam wspólnie z Dusią. Ona również wskazała Kto zdobędzie najbardziej rozchwytywaną nagrodę tzn zestaw Bambino a resztę nagród dopasowywałam ja. Starałam się sugerować Waszymi typami ale jak się domyślacie nie ma możliwości by wszystko w 100% pokryło się.

Teraz jeszcze jedna ważna sprawa. Osoby które zdobyły nagrody od nas, Kapitana Nauki oraz Kolorowy Świat Bambino zgłaszają się do mnie. Reszta pisze bezpośrednio do Sponsorów. Czas na wysyłkę do końca czerwca. 

(W związku z RODO poinformować bym chciała, że podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostaną one wykorzystane tylko i wyłącznie w celach przesłania nagrody i nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów. )

NO A TERAZ WYCZEKIWANE WYNIKI :)
Gratuluję wszystkim :)
Jeśli Ktoś nie przyjmuje nagrody to proszę dać znać, wtedy obdaruje Kogoś innego).

Monika Kraus - nagroda niespodzianka od Cały mój Świat