piątek, 6 lutego 2015

Zabawa z książeczkami AWM :)

Nasza przygoda z Wydawnictwem AWM nie zakończyła się na złożeniu papierowego Lunaparku KLIK. Dusia miała okazję wybrać sobie jeszcze 2 książeczki z ich katalogu. I tu Wam muszę powiedzieć, że nie było to takie proste, bowiem w ofercie znajduje się cała masa różnych pozycji. Na szczęście w końcu podjęła decyzję... I teraz pokażę na co ostatecznie namyśliła się :)

1. Kropka do kropki


Dusia bardzo lubi tego typu zadanie... tzn łączenie po kolei kropeczek z cyferkami dzięki czemu powstaje jakiś obrazek. 
Akurat w tej książeczce rysunki są dość duże, proste i zawierają tylko 25 liczb, więc dla Dziecka mego to pestka ale mimo to z zapałem łączyła punkciki... A potem również z wielką ochotą kolorowała.... konika, kaczuszkę, małpkę, motylka itd.
Książeczka zrobiła też furorę na szkolnej świetlicy ;). Dusia zabrała ją ostatnio i po lekcjach wraz z kilkoma dziewczynkami miała zajęcie... a że składa się ona z 32 stron to nawet pracując w grupie wszystkiego nie zrobiły więc coś zostało jeszcze do domku ;)2. Bajkowy pędzelek


Dusia zanim dowiedziała się co znajduje się w tej książeczce była zauroczona samą okładką... W momencie gdy powiedziałam jej, że są to wodne malowanki odrazu powiedziała, że chce.
Tak naprawdę tylko raz miała do czynienia z czymś takim i to dawno temu... Wtedy jednak mając lat około 3,5 wyglądało to tak, że zamoczyła pędzelek w wodzie, przeleciała po całej stronie i gotowe. ;) Teraz jednak podeszła do tematu poważniej... Bo tak naprawdę to nie takie hop siup i na dobrą sprawę trzeba tu malować tak jak normalnie farbami tzn... każdy element oddzielnie aby nie pomieszały się kolory.
 Powiem Wam, że fajna zabawa przy tym i takie trochę czary mary, bowiem nigdy nie wiadomo jaka barwa ukrywa się pod czarnymi kropeczkami ;).
W środku znajduje się aż 8 dużych malowanek z bohaterami znanych bajek... W naszej np. pojawiła się Królewna Śnieżka, Arielka, 
W sumie to mogę napisać chyba same ochy i achy... ale od siebie tak dodatkowo dodam, że lepiej nie szaleć z wodą, bo gdy jest jest ciut za dużo to troszkę przebija to na drugą stronę. ;)3. Naklej, baw się


A to już książeczka z którą Dusia miała styczność w okresie przedświątecznym. Było tu super połączenie: naklejki i zadania... czy któreś dziecko nie lubi takich rzeczy? ;). 
Wystarczyło w odpowiednie miejsca poprzyklejać to co należy oraz troszkę policzyć, poszukać różnic, odnaleźć drogę itd. A wszystko to w fajnym, barwnym i wesołym klimacie BożoNarodzeniowym :)Jak widzicie Wydawnictwo AWM ma do zaoferowania naprawdę wiele różnorakich pozycji. Znajdzie się sporo rzeczy dla ciut mniejszych Dzieciaczków ale i dla takiej 6 latki jak Dusia udało się coś wygrzebać ;). Jest coś i typowego dla dziewczynek i coś bardziej dla chłopców. 
My jesteśmy zdecydowanie zadowolone :D
Jeśli Wasze Pociechy lubią tego typu książeczki to odsyłam Was TUTAJ... 

2 komentarze: