Strony

niedziela, 24 listopada 2013

Świąteczna płyta Bobasa

Od Kilku dni mamy w posiadaniu bardzo fajną płytkę dla dzieci.


Jest to pierwsza płyta z tej serii którą mamy choć o Muzyce Bobasa słyszałam/ czytałam już wcześniej. Jak do tej pory wyszło już 9 płyt.

Znajduje się na niej 10 świątecznych utworów. Napisałam: "utwory" a nie "piosenki", ponieważ nie są to typowe pioseneczki z melodyjką i tekstem lecz kompozycje muzyczne.
Skomponowane są  one w bardzo fajny i ciekawy sposób. Słychać przyjemne dźwięki instrumentów, różne "plumkania" oraz gaworzenie dziecka. Wszystko to razem brzmi bardzo łagodnie i przyjemnie. Dziecko słuchając tej muzyki wycisza się i uspakaja, więc idealnie może posłużyć jako kołysanki. Dusi również zdążyło się już 2 razy zasnąć przy tych dźwiękach ale najczęściej włącza sobie gdy siedzi i np. rysuje.

Płyta teoretycznie przeznaczona jest dla najmłodszych, ale uwierzcie, że Dusia która ma ponad 5 lat też jest nią zachwycona. Przesłuchała ją już chyba z 50 razy. Część utworów zna w wersji oryginalnej, więc po kilku dźwiękach poznawała co to za piosenka. Na pytanie: "Która piosenka podoba Ci się najbardziej?" odpowiada bardzo krótko: "Wszystkie".Bardzo klimatycznie robi się u Nas dzięki tej płycie... Będzie również idealna do słuchania gdy zabierzemy się za tworzenie kartek i innych ozdób.

 Lada moment Mikołajki, potem Gwiazdka... Jeśli nie macie pomysłu na prezent to z czystym sumieniem polecam te płytki. Cena - 20, 95 zł (plus koszty wysyłki). Jeśli zdecydujecie się na jej zakup to kieruję na odpowiednią stronkę gdzie można je zamówić oraz poczytać więcej o kompozytorze KLIK. Pojawia się tam również możliwość przesłuchania króciutkich fragmentów niektórych utworów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza